Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přesný datum vzniku naší jednotky není úplně přesně znám. Můžeme ho tedy datovat na jaro roku 2006. Datum přesně nevím, ale ten den „D“ si pamatuji jako dnes. To Sobík (pozdější velitel) přišel  do hospody, kde jsme se pravidelně scházeli a měl papíry stažené z internetu, na kterých byli pistole a  pravidla hry. Nikdo si v tu chvíli ani trochu nemyslel, že nás airsoft takhle pohltí! Zprvu jsme se všichni domnívali, že si jen tak o prázdniny zpestříme volný čas tím, že se půjdeme vyblbnout do lesa s nějakýma „kuličkovkama“.

Na tom, že budeme německá jednotka jsme se dohodli poměrně brzy. Plusem bylo mimo jiné to, že  maskáče byli cenově dostupné pro všechny členy týmu. Dost velkým problémem se stal název. Po překvapivě krátké debatě jsme došli k názvu: 77. ST infanterischtich team Adlers. No a když už jsme byli v tom dohadování, tak byl zvolen velitel – Sobík (Hauptgefreiter) , který si zvolil svého zástupce, kterým se stal Vojcl (Obergefreiter) a aby toho neměl málo tak vykonává ještě funkci lékárníka. Dalšími členy „rady starších“ je Lofis a Drman, který má na starosti tréninky a taktické cvičení a k tomu dělá ještě pointmana. U založení týmu, ale bylo mnohem více nadšenců např. Segal se Smrťákem. Postupem času se k nám připojovali i další hráči jako třeba Víťa, Krůša, Karda, Fišta, Řéza a „prckové“ (tak říkáme těm nejmladším z týmu). Nyní už nás je mnohem více než na začátku, proto se na tréninky rozdělujeme na dva přibližně stejně silné týmy „A“ a „B“, které se při zápasech proti ostatním týmům spojí.  

Co se týká výstroje většina z týmu používá nosný systém, ale najdou se u nás i taktická vesty, pouzdra na ruční pistole a další doplňky. Musím však podotknout, že se neustále dovybavujeme. Spektrum našich zbraní bylo ze začátku velmi široké většinou jsme všichni začínali s pistolemi od STTi, což byli např. SMG Mini, SG Sniper, Brokovnice Stainless krátké i dlouhé, a mnohé další. Po brokovnicích se týmovým hitem staly manuály od Cybergunu Beretta M92FS a v nedávné minulosti si několik členů pořídilo MP5 A3 – manuální zbraně od Tokio Marui.

Naše jednotka nemá mnoho zkušeností s manévry nebo se zápasy. Hráli jsme zatím jen rakovnickým týmem – Fallschirmjäger Rakovník, se kterými velmi rádi spolupracujeme a tímto bychom jim také chtěli poděkovat za všechny cenné rady. A těšíme se na další spolupráci.